Kosmetyki dla niemowlaka

kosmetyki dla niemowlaka

Jestem mamą od 7 tygodni i nadal uczę się co jest dobre dla mojego dziecka, co pomaga a co szkodzi. Bardzo ostrożnie testuję różne preparaty i ogólnie wyznaję zasadę im mniej tym lepiej, która u takiego maluszka zdaje się być dobra.

Kiedy pojawiły się problemy z odparzoną pupą, najlepsza okazała się maść Linomag. Oczywiście odrzuciłam wszelkie nasączone husteczki i zaczełam przemywać przy każdej zmianie pieluszki wacikiem nasączonym wodą z rumiankiem (najlepiej zaparzyć rumianek w naczyniu, a potem za każdym razem dolewać go do gorącej wody). Od czasu do czasu dla odmiany używam pudru Johnson Baby lub Sudokremu.

Czasem pojawiają się też małe odparzenia w fałdkach skóry na szyi, wtedy często przemywam ciepłą wodą, osuszam wacikiem i smaruję maścią Bepanthen, która bardzo szybko pomaga.

Zazwyczaj po nocy mała ma zatkany nosek, dlatego psikam jej fizjologicznym roztworem wody morskiej Sterimar, który nawilża, przetyka i ułatwa oddychanie. Spray można stosować kilka razy dziennie. Każdego dnia przy porannej toalecie i zaaplikowaniu Sterimaru odciągam dziecku kipki przy pomocy aspiratora Nose Frida. Moim zdaniem bardzo przydatne urządzenie, które szybko pozwala usunąć wszelkie wydzieliny z nosa (jedną stronę trzeba przystawić do otworu noska, zaś drugą stroną przez ustnik należy wciągnąć powietrze).
Do kąpieli używam płyn Emolium, moim zdaniem najlepszy na wszelkie problemy skórne, łagodzi, natłuszcza skórę i nie trzeba  już niczym dodatkowo smarować, bo zawiera oliwkę. Włoski można być wodą z Emolium, ale też bardzo dobry jest szampon dla niemowlat Oilatum.

Jak podobał Ci sie ten przepis?

kliknij na odpowiednią gwiazdkę!

Średnia ocena 0 / 5. ilość głosów: 0

bądź pierwszy/sza.